12/14/2019 7:14:32 PM

شرکت حمل و نقل بین المللی بابان به عنوان ارائه دهنده خدمات  ترانزیت و حمل کالا از دبی  با بهره گیری از فن آوری های حمل و نقل بین المللی و اطلاعات پیشرفته ، رضایتمندی مشتریان خود را اصل اساسی ، بنیادی و مهم قرار داده و پیروی از این اصل را لازمه پایداری و گسترش خدمات خود می داند.

مدیریت و کارکنان  شرکت بابان با اتخاذ روش ها و تمهیدات مناسب تلاش می کنند این مسئولیت را به نحو احسن به انجام برسانند و کلیه خدمات خود را بر مبنای آخرین دستورالعمل ها و ضوابط فنی و تخصصی شرکت های حمل و نقل بین المللی و سایر آیین نامه ها و دستورالعمل های مرتبط ارائه نمایند.

مدیریت شرکت با بازنگری مستمر و برنامه ریزی شده ، تعهد خود را در انجام هرچه بهتر امورات حمل و نقل نشان داده و از کلیه کارکنان شرکت ، مشارکت همه جانبه در اجرای دقیق استاندارد و بهبود مستمر فرایند ها در راستای رضایت مشتریان را خواستار است. بر همین اساس در راستای شناسایی و برآورد نمودن خواستها و نیازهای تجار و مشتریان اصول زیر را شالوده فعالیت های خود قرار داده است :

1. بررسی و درک نیازهای واقعی مشتریان و تامین رضایت و حفظ ، ارتفاء و بهبود کیفیت خدمات ارائه شده به آنها

2. گسترش فرهنگ نوآوری و پژوهش و تحقیقات در شرکت

3. ارتقاء دانش فنی و تخصصی منابع انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه های شرکت از طریق آموزش های مستمر به منظور افزایش در تمام فعالیتها و فرآیندهای ارائه خدمات شرکت

خدمات شرکت :

1. انجام کلیه خدمات گمرکی با کادر مجرب در گمرکات ایران  و امارات (ترخیص و بارگیری)

2. ثبت سفارش ، خرید و ارسال هر نوع کالا به ایران و شمال عراق

3. تضمین و بیمه کالاهای شما از مبداء تا مقصد( شامل کالاهای شکستنی نمی گردد)

4. انجام کلیه خدمات حمل و نقل هوایی از دبی به شمال عراق